Home Top menu O nás

Vše co potřebujete vědět o paddleboardingu, windsurfingu a hydrofoilech pro windsurf i wing foil

Zakladatelem firmy je dvojnásobný olympionik a 10ti násobný mistr ČR ve windsurfingu Patrik Hrdina. Vystudovaný stavební inženýr, specializace technické zařízení budov v posledních letech opoustil svoji profesi. Mezi jeho poslední projekty patřil návrh rozvodů vodovodu, plynovodu a kanalizace v 60 metrů vysokém komplexu administrativního centra Millenium Crystal, kousek od stanice metra Želivského. 

Patrik během studií na ČVUT zvládl kvalifikaci na OH 1992 a 1996 ve windsurfingu. Od roku 1996 se stává jedním z prvních dealerů tehdy nové značky Starboard a později i Severne sails.  Starboard i Patrik patří mezi průkopníky veškerého pokroku ve windsurfingu a následně i SUP paddleboardingu. Díky vývoji Starboard byl Patrik pravděpodobně prvním Čechem, kdo stál na paddleboardu a to již v roce 2007. První pevný paddleboard dovezl do ČR již na podzim roku 2009 a první nafukovací paddleboard značky RED PADDLE v roce 2010, od tohoto data se i paddleboardingu aktivně věnuje jak na hladké, tak na divoké vodě. V roce 2011 založil firmu Paddleboardshop, spolu s Honzou Rottem. Od roku 2014 spolupracuje na návrzích pro značku Starboard (říční fina Starboard PH River nese jeho iniciály). Díky svojí inženýrské průpravě, sportovními  zkušenostni i schopností pracovat s programem Autocad a Cadkon, Patrik v roce 2015 navrhl svojí vlastní sérii boardů. Tuto uvedl do výroby se svým společníkem Honzou Rottem v roce 2015 pod značkou Tambo. V roce 2019 se Patrik a Honza rozdělili a Patrik se naplno věnuje značkám Starboard, Severne a Red Paddle. 

Novinky ve vývoji sportů:

Od roku2018 se Patrik věnuje nové disciplíně - windsurf hydrofoil a od roku 2020 přidává wing foil.

Značka Starboard je nejinovativnější světovou značkou a leaderem trhu ve widsurfingu, paddleboardingu i hydrofoilu. Její materiál byl vybrán i pro OH 2024 v Paříži. 

Kde najdete zázemí windsurfů, paddleboardů a hydrofoilů v Praze:

Paddleboard centrum Praha - Podolí a Starboard SUP a windsurf centrum  se nacházi v prostoru Yachtclubu CERE, Podolské nábřeží, přístav 1

Pro rychlostní paddleboardy využíváme zázemí Klubu vodních sportů KVS Praha.

Vše co jde na  windsurfu, paddleboardu i hdyrofoilech zkusit jsme zkusili. Umíme poradit s výběrem paddleboardu i zlepšit vaší techniku jízdy. Doražte do naší půjčovny paddleboardů. Paddleboard centrum Praha - Podolí a Starboard SUP a windsurf centrum jsou tu pro vás.

Water solution s.r.o.

Starboard SUP wing a windsurf centrum

Paddleboard & wing centrum Praha - Podolí

přečíst
Paddleboard & wing centrum Praha (půjčovna a prodejna paddleboardů a nafukovacích křídel)

Zde si můžete přečíst, jak to všechno v ČR začalo. První paddleboard Starboard byl v ČR již v roce 2009.

První půjčovnu paddleboardů a první prodejnu paddleboardů jsme zřídili v roce 2010.

V roce 2020 jsme nabídku rozšířili o víceúčelové nafukovací tažná křídla wing pro hydrofoily, paddkeboardy, lyže,  brusle, longboardy a snowboardy.

přečíst