Wing skate a wind skate

Sami se učíme. Testujeme různé longboardy a k nim křídla.

přečíst
Wingfoil, wingSUP, whitewaterSUP
přečíst
Wing skate - výuka dětí

Skvělá průprava na vodu je jízda s křídlem na skateboardu. Dospělý se naučí za chvíli, děti prakticky ihned.

přečíst
Nafukovací křídlo na lyže, brusle, snowboard, paddleboard, hydrofoil

Není lepší zábavy, když fouká. A to nejen proto, že nejezdí vleky. Jede to skvěle. Jen to chce mít tuhý wing a ne ´´žvýkačku´´. Proto pooužíváme wingy Ensis a Starboard. Cena je přijatelná a nic lepšíh na trhu není. Testovali jsme i no name wing za 15.000  Kč. A tyto rozhodně v naší nabídce neuvidíte. Nedá se na tom jet, jak je to měkké a nevýkonné. Budeme vždy držet kvalitu.

Křídlo má univerzální použití. V zimě na sníh, v létě na paddleboard a pro znalce na wing foil.

Co jezdíme my, to nabízíme Vám.

přečíst
Windsurfing a wing foil na Cabo Verde

Tak jsme se měli na Kapverdách 2021. Malá oražská skupinka se tam náhodně potkala s moravskou skupinkou a ještě se kámošem ze Slovenska. Potěšilo nás, že většina jezdí na našem materiálu. Plováky Starboard Quad, Starboard Ultra Kode, Starboard Kode a Severne Mako. Plachty Severne Blade a Severne S1 dominovaly designem a vlastnostmi. Z našich jezdců nikdo nic nezničil. Všechny stěžně přežily.

A když nebyly ideální podmínky, jezdilo se na wingfoilu (krátký wing board  Starboard 5´8´´ cca 170cm opatřený hydrofoilem) a k tomu nafukovací křídlo Ensis o velikosti 4,5 m2.

přečíst
Lyžování na Lipně s wingem

Zamrzlé Lipno a vítr je ideální pro snowboard nebo lyže s nafukovacím křídlem pro wing foil. Zvládla i 9ti leté holčička. Křídlo wing je nejlepší zábava pro letošní zimu. 

přečíst
Lipno, lyže, snowboard a wing-foil

Vítr jak na Ajašce, Covid odfoukl opravdu daleko a my jsme se s nafukoacím křídlem pro foil wing odvážili na louku v Hrušticích na Lipensku. Ukázalo se, že wing zvládne každý během pohých pár minut. Máme štěstí, že máme skvělou švýcarskou značku Ensis, která si našla zalíbení u našich přátel.

přečíst
Lyžování s nafukovacím křídlem pro wing foil

Druhý test křídel wing na lyžích. Dnes jsme wing osadili windsurfovými trapézovými vario úvazky Severne vario 28"-34" a na sebe vzali bederní trapéz Severne Deluxe velikost XL (na vodě mi stačí M). A výsledek? Super. 3 hodiny jízdy s drakem 6,0 na plný výkon. Pocit jak na windsurfu, včetně power halz, kdy před halzou musíte přehmátnout dozadu. Neskutečný zážitek.

přečíst
Wing nafukovací křídlo a lyže

První prohjížďku nafukovacího křídla - wingu jsme uskutečnili 19.1.2021 na Moldavě. Vítr 12 - 20 knts (6-10 m/s). Křídlo Ensis 5,2. Jela by i 4,5 i 6,0. Vítr byl dost poryvový.

Vylézt na kopec byla fuška, ale vyplatilo se.

přečíst
Lipno a nafukovací křídlo na brusle, snowboard, lyže

Nafukovací křídla jsou původně navržena na vodu ve spojení s paddleboardem nebo foilboardem. My to zkusili na ledu a sněhu. a je to skvělé.

Používáme značku Ensis a ideální jsou velikosti 4,5  5,2  a 6,0

přečíst
Adventní wingfoil

Zkusil jsme kombinaci Esis wing 4,5 a k tomu windsurfový plovák s rychlým windsurf foilem (IQ foil), který má plochu předního křídla jen 900 cm2, což je zhruba půlka, co obvykle wingfoily mají. A výsledek? Ve slabém větru zázrak nečekejte, plocha chybí. Ale jakmile se rozjedete, nebudete chtít skončit. Jízda je daleko rychlejší. Do halz to musíte nasmažit, jinak sednete do vody. Ale rychlosti se nebojte, foil je velice stabilní, nezradí Vás. Pozor, IQ foil není na učení wingfoilu, je třeba už nějakou zkušenost mít.

přečíst
Mikulášská paddle jízda 2020

Přejeme hezkého Mikuláše všem!

My jsme to oslavili tradiční paddle jízdou do centra Prahy. A pak návštěvou restaurace Podolka, která je prakticky součástí našeho centra.

Přijďte na další akci i Vy!

Paddleboard centrum najdete v areálu Yacht clubu Cere. Odtud jsme poprvé vypluli na vodu již v roce 2010.

přečíst
Windsurfer Cup 2020

Úžasná akce, vhodná pro všechny úrovně windsurferů. Zde se potkají NEJEN závodníci všech kategorí, věku a zkušeností. Vyhráli olympionici? NE!!!  Dokonce nedali ani TOP 10. Vyhrálo mládí! 14 letý Tibor Neveloš to nandal všem. Ale jeli i veteráni, průkopnícu windsurfingu z osmdesátých let. Tato akce není o vrcholných výsledcích, je to o komunitě, pohodě, setkání všech.

VHODNÉ I PRO PŘÍCHOZÍ

Příští rok dojeď i TY!!!  Lipno 2021 a kamion plný vybavení Windsurfer LT na Tebe budou čekat, stejně tak mnoho kamarádů, se kterými ses neviděl dlouhá léta.. Sledujte www.czechwindsurfer.cz

Skvělé jsou i doprovodné akce. Windsurfing muzeum a večery ve WINDY POINT

přečíst
River trip na nafukovacích paddleboardech

Průtok cca 45 m3/s zajištuje skvělé splutí. Sjízdné jsou i jezy na trase Týnec - Pikovice.


přečíst
Bovec SUP

Přidej se k nám na padlleboard na řece. Několikadenní výlet do Slovinska a jízda po řece Soča.

Informace emailem: ph@starboard.cz

přečíst
iQFOiL International Games at Lake Garda
přečíst
Wing foil race

Začínají se jezdit první závody ve wing foilu. Disciplína upwind downwind, slalom i freestyle

přečíst
Prahou přes 3 jezy 2020
přečíst
European Championships IQ FOIL
přečíst
Měsíční paddleboardová tour Švedskem

Dvoukomorový nafukovací touringový paddleboard Starboard Touring 12´6´´ si užil náladu 150 kg a jedné statečné ženy. Přežil měsíční odloučení od civilizace.

přečíst
Mistrovství ČR v paddleboardingu 2020

Starboard dominoval na MČR v paddlebpoardingu

přečíst
Mistrovství ČR ve windsurfingu 2020

Olympijský IQ foil měl premiéru na MČR 2020

přečíst
Windsurfing s mistrem světa

Není obvyklé, aby na Nechranicích jezdil Australan. A už vůbec ne mistr světa a zároveň TOP profík ve slalomu. Ale měli jsme štěstí. Známe se a Steve Allen má za manželku moji spoluzávodnici z Polska. Takže k nám má blízko. Zárověň na tréninku byl i český šampion Jakub Zíma, nejrychlejší Čech Martin Tóth a Patrik Hrdina (já), se svojí trochu už historií. 

přečíst
Český pohár paddleboardů pod asociací ČFSUP

Paddleboard team Starboard si vedl znameňitě na 2. závodu ČFSUP na Máchově jezeře. K vidění byly dětské nafukovací boardy i závodní karbonové speciály. A převedli jsme i hydrofoil  s freewing křídlem.

přečíst
Další články